JAK BÝT

NEJLÉPE
OBLEČEN

aneb MODERNÍ MUŽ NA FIREMNÍM VEČÍRKU

Prezentujete svou firmu v pracovních záležitostech, reprezentujte ji i během volné zábavy. Řeč je o firemních večírcích. Některé jsou svázané pravidly, jiné jsou na téma a další zase uvolněné. 

Když vám přistane na stole pozvánka na sportovní den, rodinné odpoledne, oslavu úspěchu, vánoční večírek, nebo třeba novoroční párty, liší se nejen program, ale také váš dress code. 

Jeho možnosti se pohybují od černého smokingu Black Tie, který je vhodný jen na opravdu formální večerní akce a firemní plesy. Častěji se s ním nesetkáte, což je škoda, protože v Black Tie vypadá každý muž jako Daniel Craig. A vypadat jako Daniel Craig znamená za každých okolností plusové body. 

Pak jsou tady Semi formal a Business Casual, které jsou také velice elegantní a zároveň trochu uvolněnější. 

Na následujících řádcích se zaměříme na nejčastější požadavky dress code a poradíme vám, jak se na firemní akce připravit od hlavy až k patě.

1. BUSINESS CASUAL

Krása tohoto reprezentativního oděvu spočívá v sebevědomí se kterou ho nosíte. Vzbuzuje důvěru a profesionalitu. Elegantní tradice s jednoduchým pravidlem pánského sakaneutrálních barev, jako je černá, šedá, nebo tmavě modrá a oblekových, popřípadě chinos kalhot ve stejné barvě. K tomu čistě bílá košile, kterou můžete nahradit za praktičtější světle modrou, nebo s jemným vzorem svislých proužků či drobného kára na bílém podkladu s manžetami na knoflíky. K tomu může být hedvábný jednobarevný motýlek, nebo kravatasyté červené, vínové, nebo modré barvy. U kravaty také můžete zvolit jemný vzor a šikmé pruhy. Uzavřené společenské boty, například oXFORDKYv černé, nebo hnědé barvě.

Jako doplněkzvolte náramkové hodinky, klidně i moderní chytré hodinky. Cílem není uzavřít obchod, ale dobře se pobavit a udělat dojem přesnými tanečními kroky do hudby na večírku. A to se stane pokud se budete držet dvou důležitých pravidel:

- Kombinujte maximálně 3 barvy - oblek, košile, kravata.

- Slaďte pásek s barvou bot a ponožky s barvou kalhot.

2. CASUAL

Casual je pohodlný, otevřený kreativitě a zároveň stylový. Pokud je téma vašeho firemního večírku vánoční, je více než žádané sáhnout po džínácha veselých svetrech s vánočními motivy.

Pokud zase téma dané není, máte obrovskou spoustu možností oblečení na výběr. Doporučujeme vám, investovat do univerzálnějších věcí základních barev a vyšší kvality, které snadno zkombinujete během dalších firemních večírků i všedních dní.

Při výběru outfitu si zachovejte svou osobnost. Jste zvyklý na džíny? Vezměte si k ní košili. Nosíte běžně sako? Oblečte si blejzr, košili a chinos kalhoty.

Pokud se jedná o uvolněný firemní večírek v přátelském prostředí, kde se noblesy moc nenosí, vyzkoušejte minimalistický Smart Casual. Je symbolem neformálnosti, na kterou musíte jít chytře a trochu ležérně.

3. STREET WEAR

Tento nejvíce uvolněný styl je vhodný pouze pro firemní večírky s tématikou zábavy, sportu a her.

Pokud se akce odehrává při laser game, únikové hře, nebo na motokárách, nechte mokasíny doma a vyrazte v pohodlném tričku, džínách, nebo teplácích.

Pokud se ve Street Wear oblečení necítíte dobře, zahalte se klidně i do Casual, hlavně ať vám je pohodlně a ať se cítíte fajn.

Poslední rada zní: roztrhané džíny nechte doma. Mluvíme o volnosti, ale všechno má své hranice.

Móda není jen o tom, abyste všechny uchvátil výběrem svého obleku a drahými hodinkami. Díky skvěle padnoucímu saku v trendy barvě, nenápadnou kolínskou, upravených vousů a vhodného účesu podle vašeho obličeje si vás lidé všimnou a pak záleží hlavně na tom, aby vaše vizáž byla v souladu s tím, kdo doopravdy jste.

Co dělá opravdový gentleman na firemním večírku?

- Jako správný lev salónů věnuje svou soustředěnou pozornost kolegům i svému nadřízenému a nebere to jako povinnost.

- Hrdě a při smyslech doprovází něžné kolegyně na taxík a rozhodně se sám nepotácí na vlnách podivna omámen rumem.

- Ví, že co je v domě, není pro něj, tak ať se další den nemusí bát přijít do práce a podívat se svým kolegům i nadřízeným do očí.

KAM SE TEDY
CHYSTÁTE?

Pozor,

bohužel si náš nový systém nepamatuje
tvé staré heslo, ale nezoufej!

Nové heslo ti dorazí v informačním e-mailu.