Domů
Uživatel

Jak pečovat o vlněný kabát?

Jak pečovat o vlněný kabát?

Je-li vám osud vašeho kabátu milý, pečujte o něj. 

Po každém nošení

Vlna vyniká schopností nasávat do svých vláken vodu a tím tvoří teplo. Proto je velice důležité po příchodu domů neodkládat kabát do skříně, ale pověsit na ramínko tam, kde proudí vzduch a nesvítí přímé slunce. Důkladně proschne a nevytvoří se podmínky pro vznik plísní a zatuchlého zápachu. 

Zbavování nečistot

Prach, zvířecí chlupy a jiné drobné suché nečistoty odstraníte samolepícím válečkem a opatrnou prací kartáče s krátkým vlasem.

Skvrny a posezónní čištění svěřte do rukou odborníků a rozhodně vlněný kabát neperte doma. I šetrný program může srazit podšívku. Při výběru čistírny se raději poptejte na reference a vyhněte se provozovnám, které žehlí kabáty jednoduchou a rychlou metodou kabátu na nafukovací figuríně. Upouštění páry pod tlakem dokáže oděv znehodnotit. 

Letní spánek

Kabát z čistírny vložte do speciálního obalu na šaty společně s odpuzovačem škůdců. I když je vaše domácnost čistá, šatní mol k vám může vlétnout od sousedů. Nejlépe se vyzbrojíte například levandulí, skořicí nebo rozmarýnem. Rozmnožování molům zatrhnete větráním skříní. Pustíte tak dovnitř čerstvý vzduch, chlad a světlo, což jsou protiklady podmínek, které moli potřebují k životu. Oblečení také raději co dva měsíce kontrolujte a přerovnávejte.


Pozor,

bohužel si náš nový systém nepamatuje
tvé staré heslo, ale nezoufej!

Nové heslo ti dorazí v informačním e-mailu.