×

Registrace

Informace o profilu

Přihlašovací údaje

nebo se přihlásit

Musíš zadat jméno
Musíš zadat příjmení
First name is not valid!
Last name is not valid!
This is not an email address!
Musíš zadat e-mailovou adresu
This email is already registered!
Detekován robot, účet nevytvořen.
Musíš zadat heslo
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Musíš souhlasit s obchodními podmínkami
Špatně zadaný email nebo heslo

Jak pečovat o vlněný kabát?

Jak pečovat o vlněný kabát?

Je-li vám osud vašeho kabátu milý, pečujte o něj. 

Po každém nošení

Vlna vyniká schopností nasávat do svých vláken vodu a tím tvoří teplo. Proto je velice důležité po příchodu domů neodkládat kabát do skříně, ale pověsit na ramínko tam, kde proudí vzduch a nesvítí přímé slunce. Důkladně proschne a nevytvoří se podmínky pro vznik plísní a zatuchlého zápachu. 

Zbavování nečistot

Prach, zvířecí chlupy a jiné drobné suché nečistoty odstraníte samolepícím válečkem a opatrnou prací kartáče s krátkým vlasem.

Skvrny a posezónní čištění svěřte do rukou odborníků a rozhodně vlněný kabát neperte doma. I šetrný program může srazit podšívku. Při výběru čistírny se raději poptejte na reference a vyhněte se provozovnám, které žehlí kabáty jednoduchou a rychlou metodou kabátu na nafukovací figuríně. Upouštění páry pod tlakem dokáže oděv znehodnotit. 

Letní spánek

Kabát z čistírny vložte do speciálního obalu na šaty společně s odpuzovačem škůdců. I když je vaše domácnost čistá, šatní mol k vám může vlétnout od sousedů. Nejlépe se vyzbrojíte například levandulí, skořicí nebo rozmarýnem. Rozmnožování molům zatrhnete větráním skříní. Pustíte tak dovnitř čerstvý vzduch, chlad a světlo, což jsou protiklady podmínek, které moli potřebují k životu. Oblečení také raději co dva měsíce kontrolujte a přerovnávejte.Pozor,

bohužel si náš nový systém nepamatuje
tvé staré heslo, ale nezoufej!

Nové heslo ti dorazí v informačním e-mailu.