Domů
Uživatel

Jak poznat kvalitní kabát?

Jak poznat kvalitní kabát?

Složení

Kvalita jde ruku v ruce se složením. Nejhřejivější materiály jsou vlna a kašmír. Vlna je odolnější, kašmír zase více zahřeje. 

Během mírnější zimy si vystačíte s kabátem syntetických materiálů, až přituhne, zvolte kabát s alespoň 50 % přírodní příměsi. 

Na dotek

Kvalitu, nebo spíš nekvalitu, poznáme i hmatem. Lehký kabát s lesklým povrchem je známkou odpadu spojeného pouze lepidlem. Další možností jsou kabáty, které připomínají spíš opotřebovanou deku, než reprezentativní oděv. I když dnešní technologie umožňuje zpracovat materiál do příjemné látky na dotek.

Používáme tyto druhy přírodních materiálů:

  • Textilní vlákno vyrobené ze srsti ovce domácí. Čisté vlákno se skládá z keratinu, pigmentu a vlhkosti. Povrch je šupinovitý, pružný, ohebný a hrubší na dotek. Vlna se proto tolik nemačká. 
  • Kašmírská vlna z kašmírských koz je obzvláště jemná, lehká a zároveň velmi teplá. V porovnání s ovčí vlnou je až desetinásobně dražší.

Gramáž

Při výběru se dále určitě zajímejte o gramáž na m/2. Ten vám napoví, jak hřejivý svrchník bude. Na zimní kabáty je ideální gramáž okolo 500-600 g/m.

Odolnost

Pečlivě vybraný kabát pak je chytrou investicí, protože je udržitelný po několik sezón. Jeho životnosti můžete také přispět vy sami odpovídající péčí.
Pozor,

bohužel si náš nový systém nepamatuje
tvé staré heslo, ale nezoufej!

Nové heslo ti dorazí v informačním e-mailu.