Domů
Uživatel

Jaké jsou výhody vlněného kabátu?

Jaké jsou výhody vlněného kabátu?

Termoregulace

Důvod, proč se se vlněném kabátu pořád cítíme v suchu a v teple je ten, že vlákno je duté a absorbuje do sebe značné množství vody. Nezávisle na hustotě tkaniny je vlákno prodyšné díky mikroskopických šupinek, které pokrývají jeho strukturu. 

Vlna zahřeje i během mrazíků a když do složení přidáme kašmír, tepelná izolace kabátu se znásobí.

Udržitelnost

Vlna je velmi trvanlivá a odolná. Pokud se o takové oblečení dobře staráte, vydrží vám dlouhé roky. Její vlastnosti propůjčují tkanině tvarovou elasticitu, stálost a látka se nemačká. 

Odolnost

Jak jsme již zmínili, velmi dobře saje, je elastická, pohodlná a dobře se z ní odstraňují nečistoty. Prodyšnost udržuje látku bez bakterií a mikrobů. To, že kabát dýchá je velmi praktické, protože nepohlcuje prach, ani přirozené lidské pachy oproti syntetického materiálu. Tomu napomáhá lanolin, tuk z ovčí vlny. Udržuje látku hygienicky čistou a tím se stává antialergenní.Hebkost

Vlna je velmi hebká na omak a zároveň elastická. Zároveň si zanechává svůj typický pocit hrubosti, který k vám nepustí zimu. Je díky tomu velice pohodlné kabát z vlněného materiálu nosit a také dost nepravděpodobné, že se pak spokojíte s jiným materiálem pod úrovní přírodních kvalit. 

Rozložitelnost a obnovitelnost

Když kabát doslouží, přírodní tkanina se při likvidaci rozloží přirozenou cestou přibližně za rok a půl, takže jeho koupí nezatěžujete planetu.


Pozor,

bohužel si náš nový systém nepamatuje
tvé staré heslo, ale nezoufej!

Nové heslo ti dorazí v informačním e-mailu.