Domů
Uživatel

Obchodní podmínky Wayfarer.cz

Vybrali jsme pro Tebe nejdůležitější body týkající se objednávky. Úplné znění obchodních podmínek nalezneš pod tímto odkazem.

Všeobecná ustanovení

Tyto obchodní podmínky se vztahují na nákup v e-shopu Wayfarer.cz a podrobně vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího. Je-li smluvní stranou spotřebitel, řídí se vztahy, které nejsou těmito obchodními podmínkami upravené, občanským zákoníkem (č. 89/2012 Sb.) a zákonem o ochraně spotřebitele (č. 634/1992 Sb.). Je-li smluvní stranou nikoli spotřebitel, řídí se vztahy neupravené obchodními podmínkami obchodním zákoníkem (č. 89/2012 Sb.).

Nedílnou součástí těchto obchodních podmínek jsou dodací podmínky a reklamační řád.

Prodávající:

název: X-Trader.cz, s.r.o.
adresa: Na Nábřeží 1459/8a, 736 01 Havířov - Město
tel.: 00420 228 885 555
e-mail: info@x-trader.cz
IČ: 278 55 660
DIČ: CZ 278 55 660

Společnost X-Trader.cz s.r.o. je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 31830.

Ochrana osobních údajů

Tvé soukromí je pro nás absolutní prioritou. Při zpracování osobních údajů se řídíme Obecným nařízením o ochraně osobních údajů, neboli GDPR. Více informací o ochraně Tvých osobních údajů nalezneš ZDE.

Vymezení pojmů

Spotřebitelská smlouva

Smlouva kupní, smlouva o dílo, případně jiné smlouvy jsou spotřebitelskými smlouvami, pokud smluvními stranami jsou na jedné straně kupující a na straně druhé prodávající.

Prodávající

Společnost X-Trader.cz s.r.o., která při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti.

Kupující — spotřebitel

Kupujícím — spotřebitelem je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy nejedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti.

Kupující — nikoli spotřebitel

Kupujícím — nikoli spotřebitelem je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti.

 

Způsob objednání

Veškeré objednávky, které kupující učiní prostřednictvím některého z následujících způsobů objednání, obsahující všechny náležitosti objednávky, jsou pro kupujícího závazné.

Způsoby objednání

Náležitosti objednávky

  • Fakturační údaje (povinný údaj) — jméno, příjmení, úplná adresa
  • Dodací údaje (volitelný údaj) — jméno, příjmení, úplná adresa
  • Kontakt (povinný údaj) — e-mail, telefonní číslo
  • Zboží (povinný údaj) — název, množství, případně další údaje nutné k jednoznačné identifikaci objednávaného zboží (velikost, barva atp.)
  • Způsob dopravy a platby (povinný údaj) — dobírkou nebo osobně
  • Doplňující údaje (volitelný údaj) — poznámky k objednávce

 

Platba za zboží

  • Platba dobírkou — platba při převzetí zboží od dopravce hotově nebo platební kartou.
  • Platba při osobním převzetí na výdejně — platit lze hotově nebo platební kartou.
    • Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Faktura

Faktura za objednané zboží Ti bude doručena v elektronické podobě na Tvůj e-mail v den doručení zásilky. V případě, že požaduješ doručení faktury v papírové podobě, zažádej si o ni na e-mailu info@wayfarer.cz a bude Ti přiložena k objednanému zboží.

Elektronická faktura splňuje veškeré zákonem definované náležitosti – a to jak obsahové podle zákona č. 235/2004 Sb. § 28, o dani z přidané hodnoty, tak formální podle zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví.

Posíláním daňových dokladů v elektronické podobě jsme se připojili ke společnostem, které se tímto krokem snaží přispět k ochraně životního prostředí.

Daňový doklad si prosím uschovej, obvykle slouží i jako záruční list k zakoupenému zboží. Doklad najdeš také ve svém uživatelském účtu po přihlášení na www.wayfarer.cz, odkud si jej můžeš v budoucnu kdykoliv vytisknout.

 

Expedice nekompletní objednávky

V případě, že nebudeme schopni objednávku expedovat kompletní, budeme Tě telefonicky kontaktovat nejpozději následující pracovní den od objednání zboží. Pokud nebudeme úspěšní, ihned odešleme informační e-mail. V případě, že neobdržíme odpověď do 24 h, budeme objednávku expedovat nekompletní, poštovné bude zdarma. Nebudeš-li mít o objednávku zájem, nemusíš ji přebírat, popř. ji zašli na naše náklady zpět.

Odstoupení od smlouvy

Kupující má nárok na odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů od obdržení zboží bez udání důvodu. V takovém případě odešli nepoškozené zboží společně s vyplněným formulářem pro vrácení zboží na adresu Reklamace, X-Trader.cz s.r.o., Na Nábřeží 1459/8a, 736 01 Havířov - Město.

Spodní prádlo nelze z hygienických důvodů vyměnit ani vrátit.

 

Závěrečná ustanovení

Tyto obchodní podmínky nabývají platnosti dne 1. ledna 2019 a ruší veškeré předchozí zvyklosti v souvislosti s objednávkami a prodejem zboží.

Společnost X-Trader.cz s.r.o. si vyhrazuje právo na změny těchto obchodních podmínek bez předchozího upozornění.

Pozor,

bohužel si náš nový systém nepamatuje
tvé staré heslo, ale nezoufej!

Nové heslo ti dorazí v informačním e-mailu.